Jak przygotować się do zabiegu wszczepienia implantu zębowego?
Zabiegi wszczepiania implantów budzą wiele obaw związanych z bólem, przebiegiem samego zabiegu oraz przygotowaniem do niego. Efekty leczenia implantologicznego są jednak przeważnie spektakularne. Dzięki niemu można uzupełnić ubytki w naturalnym uzębieniu i sprawić, że będą całkowicie niewidoczne. Dowiedz się, jak przygotować się do zabiegu wszczepiania implantu zębowego.
Przygotowanie do wszczepiania implantu zębowego
Podstawą wszelkich przygotowań do zabiegu jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz przeprowadza dokładny wywiad z Pacjentem dotyczący potencjalnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Specjalista dokonuje również szczegółowych oględzin jamy ustnej. W późniejszym czasie konieczne jest przeprowadzenie przynajmniej podstawowych badań takich jak zdjęcie RTG. Często zleca się wykonanie tomografii komputerowej, która dostarcza nieco więcej danych na temat uzębienia.
Większość Pacjentów kierowana jest także na badania krwi. W przygotowaniu do zabiegu implantacji z radością pomogą dentyści z Aria-Dent z Siewierza, którzy specjalizują się w leczeniu implantologicznym. Czasami zdarza się, że na około 2 dni przed zabiegiem konieczne jest stosowanie antybiotyków oraz leków, które zapobiegną powstawaniu nadmiernych obrzęków. Przygotowanie może obejmować także ekstrakcję zęba, leczenie ortodontyczne czy regenerację kości.
Ekstrakcja zęba
Często przed zabiegiem wszczepiania implantu konieczne jest wyrwanie zęba, którego nie dało się uratować. Taką decyzję podejmuje się w sytuacjach, w których powstałe w zębie ubytki są tak rozległe, że leczenie nie ma szans powodzenia. Również złamanie zęba, które miało miejsce pod linią dziąseł może być przesłanką do całkowitego usunięcia zęba. To, czy ząb może być jeszcze leczony, czy też nie, ocenia lekarz stomatolog. Po wyrwaniu można zastosować implanty. Będzin jest miastem niedaleko Siewierza, z którego większość Pacjentów przyjeżdża do gabinetu Aria-Dent na leczenie.
Sterowana regeneracja kości
Sterowana regeneracja kości umożliwia wszczepianie implantów zębów, które utracono nawet kilka lat wstecz. Potrzeba posiadania zdrowej kości przed leczeniem jest uzasadniona, ponieważ potrzebne jest podłoże, na którym wszczepiony implant będzie mógł się utrzymać. Już po paru tygodniach np. od wypadku, w wyniku którego stracono ząb, rozpoczyna się proces degradacji tkanki kostnej. Jego przyczyną może być paradontoza lub rozległy stan zapalny. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod i specjalnych materiałów możliwa jest odbudowa kości, w której zostanie umieszczony implant.
Podziel się
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana