Jak wygląda zabieg wszczepienia implantu zębowego?

Braki w uzębieniu to nie tylko problem natury estetycznej, który wpływa na spadek samooceny. W wyraźnym stopniu przyczyniają się one do trudności z przeżuwaniem, a co więcej mogą negatywnie oddziaływać na kondycję zdrowych zębów. Do uzupełnienia braków w uzębieniu wykorzystywane są natomiast implanty zębowe, które są wysoce trwałe i estetyczne. Jak przeprowadzane jest wszczepienie implantu stomatologicznego? Wyjaśniamy.
Wszczepienie implantu zębowego krok po kroku
Każdy zabieg stomatologiczny musi być poprzedzony dokładną analizą ze strony lekarza stomatologii. W tym celu dentysta przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, dokonuje oględzin jego jamy ustnej, a także wykonuje trójwymiarową tomografię komputerową, która pozwala na dopasowanie najodpowiedniejszej metody leczenia braków w uzębieniu.
Przeczytaj również: Przyczyny powstawania paradontozy
Sam zabieg wszczepienia implantu zębowego w Olsztynie w gabinecie Rojek Dental rozpoczyna się od nacięcia dziąsła i wkręceniu w kość tytanowej śruby, czyli implantu. Następnie dentysta zszywa ranę, dzięki czemu śruba nie jest widoczna gołym okiem. Kolejny etap trwa od 3 do 6 miesięcy, w którego trakcie zachodzi proces osseointegracji, czyli zrastania się implantu z kością żuchwy lub szczęki.
Przeczytaj również: Wszczepianie implantów stomatologicznych. Na czym to polega?
Po tym okresie stomatolog przystępuje do odsłonięcia implantu i przygotowania go pod koronę protetyczną. Na tym etapie pacjentowi zakładana jest śruba gojąca, która przyspiesza proces gojenia się rany. Przygotowanie do odbudowy protetycznej z kolei rozpoczyna się od pobrania wycisku uzębienia pacjenta, na podstawie którego powstaje indywidualnie dopasowany łącznik i korona protetyczna.
Przeczytaj również: Jak wybrać dobrego dentystę?
Wszczepienie implantu kończy się założeniem łącznika, który następnie zespaja implant z koroną protetyczną.
Wskazania po zabiegu wszczepienia implantu
Po zabiegu konieczne jest stosowanie się do zaleceń dentysty, które mają na celu przyspieszyć proces rekonwalescencji. Przede wszystkim przez przynajmniej 2 tygodnie zalecane jest spożywanie pokarmów płynnych lub półpłynnych. Obowiązkowe jest utrzymywanie właściwej higieny jamy ustnej i przepłukiwanie ust po każdym posiłku wodą lub solą fizjologiczną. Przez 7 dni zabronione jest również palenie papierosów oraz spożywanie alkoholu.
W trakcie mycia zębów dentyści z klinki stomatologicznej Rojek Dental w Olsztynie zalecają, aby uważać na miejsce ulokowania implantu. Aby uniknąć podrażnień, nie należy go dotykać. W przypadku obrzęków oraz dolegliwości bólowych można stosować okłady z lodu. W sytuacji jednak, gdy ból będzie bardzo silny, warto udać się na kontrolę do gabinetu stomatologicznego.
Podziel się
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Centrum Stomatologiczne Zdrowy Uśmiech
Lekarze - stomatolodzy woj. dolnośląskie55-200 Oława, Iwaszkiewicza 102 lok. 1U
-
Denmed Gabinet stomatologiczny
Lekarze - stomatolodzy woj. małopolskie33-100 Tarnów, Skargi 42 lok. 1
-
Viscardi Piotr Nzoz Praktyka Stomatologiczna
Lekarze - stomatolodzy woj. śląskie43-100 Tychy, Armii Krajowej 101a
-
Przychodnia Stomatologiczna "Korona" S.C. Ewa Anasiewicz-Sułek, Tadeusz Sułek
Lekarze - stomatolodzy woj. dolnośląskie59-300 Lubin, Budziszyńska 33b