Metody wybielania zębów
Przebarwienia i osady na zębach to problemy, z którymi borykają się nie tylko osoby palące papierosy czy pijące spore ilości kawy. Żółte i szare odcienie widoczne na szkliwie zębów to przede wszystkim rezultat nieprawidłowej higieny jamy ustnej i zaniedbanie profilaktyki w gabinecie dentystycznym. Na szczęście istnieje kilka skutecznych metod na rozjaśnienie zębów nawet o kilka tonów. W artykule piszemy o najpopularniejszych sposobach ich wybielania.
Wybielanie w gabinecie dentystycznym
To najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób na biały uśmiech. Specjalista nie tylko dobiera metodę wybielania do stanu uzębienia pacjenta, ale również dba o to, aby zminimalizować nadwrażliwość zębów po zabiegu. Zwykle przed właściwym wybielaniem dentysta wykonuje pakiet higienizacji, czyli skaling i piaskowanie, które pomagają usunąć osad nazębny i kamień. Nawet samo przeprowadzenie higienizacji często daje widoczne efekty rozjaśniające. Wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym polega przede wszystkim na zastosowaniu żelu wybielającego, aktywowanego za pomocą specjalnej lampy. Nowoczesne preparaty nie tylko wybielają, ale także mineralizują powierzchnię zębów oraz redukują nadwrażliwość. Zabiegi w gabinecie z reguły trwają ok. 1-1,5 godziny, a efekty widoczne są natychmiast po zakończeniu zabiegu. Wybielanie za pomocą lamp stomatologicznych pozwala rozjaśnić zęby nawet o 8 odcieni. Profesjonalne wybielanie zębów w Rybniku oferuje gabinet dentystyczny Galeria Uśmiechu.
Przeczytaj również: Na czym polega wybielanie nakładowe zębów?
Wybielanie w domu – nakładki i żele
Ta metoda wymaga nieco więcej czasu, aby widoczny był efekt – ok. 2 tygodnie. Zaleca się ją przeprowadzać pod nadzorem lekarza dentysty. Konieczne jest bowiem wykonanie odcisku zębów, a następnie specjalnych nakładek, które pacjent będzie później wypełniał żelem wybielającym. Nakładki na zęby z preparatem należy nosić tak długo, jak zaleci stomatolog. Zaletą tej metody jest kontrola nad procesem wybielania zębów oraz odpowiednio dobrane stężenie środka wybielającego. Podobnie jak w przypadku innych metod, bardzo ważna jest zmiana nawyków, aby jak najdłużej utrzymać efekt kuracji. Śnieżnobiały uśmiech na dłużej pozwoli utrzymać tzw. “biała dieta”, czyli unikanie kawy, herbaty, wina i barwiących potraw. Warto również częściej szczotkować zęby i korzystać z past wybielających.
Przeczytaj również: Wszystko o wybielaniu zębów u dentysty – ile kosztuje i skuteczne metody
Preparaty drogeryjne do wybielania
Zakup wybielających produktów dentystycznych z drogerii lub apteki również pozwoli na delikatne rozjaśnienie szkliwa. Nie należy jednak spodziewać się spektakularnych efektów. W dodatku trzeba wykazać się dużą ostrożnością podczas wybierania produktów. W sieci dostępne są paski wybielające o bardzo dużym stężeniu, które nie powinny być stosowane bez nadzoru specjalisty. Do innych produktów do samodzielnego rozjaśniania zębów zalicza się wybielające pasty oraz płyny do płukania.
Przeczytaj również: Jak wybrać optymalną metodę wybielania zębów?
Podziel się
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana